Vodopád

27.03.2011 | Tagy:


Předloni jsme se s Hankou rozhodli, že navštívíme Čechy tolik vyhledávané Chorvatsko a zjistíme, zda je tak úžasné jak mnozí líčí 🙂 Cestou jsme se zastavili ve Slovinku, kde jsme si naplánovali menší výlet v tamních Alpách. Cestou k výchozímu bodu naší túry jsme projížděli kolem cedule s informací o vodopádu. Zastavili jsme, koukli se z dálky, pokývali hlavou a jeli dál, neboť jsme měli jiné plány a nebyl čas se tam zdržovat. Vodopád se nám líbil, ale to bylo vše.
Na zpáteční cestě jsme na tom místě zastavili zas, tentokráte s odhodláním vyšlapat kopec k vodopádu a podívat se na něj zblízka. Přece jen 56 metrů vysoký vodopád nemáme možnost vidět každý den. Vyšlapali jsme tam a pak jsme si ho mohli pořádně vychutnat – být osvěženi krůpějemi vody, která vystřikovala do výše, poslouchat mohutné hučení z výše se řítící vody, smočit ruku v ledově chladivé vodě, kochat se krásou a zažít to, že prší ze skály. Také jsme se prošli za vodopádem a vystoupali k dalšímu vodopádu, který nebyl z cesty vidět. Chtělo to čas a úsilí, ale stálo to zato, byl to zážitek.
Když na naši cestu k vodopádu vzpomínám, připomíná mi postoj některých lidí k Ježíši Kristu, zahlédnou ho z dáli a pokračují v cestě. Chci Tě, milý čtenáři, povzbudit, aby sis udělal čas se zastavit, zjistit více o muži, který ovlivnil životy miliónů lidí – Ježíši Kristu – a o křesťanství, které se celé točí okolo něj. S manželkou jsme k tomu vodopádu vyšplhali, okusili ho a shledali úžasným. To samé jsme zažili s Ježíšem. Možná kdybyste byli u toho vodopádu Vy, tak by se Vám tolik nelíbil, ale aspoň byste věděli pořádně proč, co se líbí a co se nelíbí. David, jeden z izraelských králů, řekl: „Okuste a uzříte, že Hospodin je dobrý.“ (Žalm 34,9). V Novém zákoně čteme, že Filip mluvil o Ježíši z Nazareta s mužem jménem Natanael, který měl předsudky a říkal: „Z Nazareta? Co odtamtud může vzejít dobrého?“. Filip mu na to opáčil: „Pojď a přesvědč se!“ (Janovo evangelium 1, 45-46)
Tak jako Ti rád doporučím si zajet do Slovinska do národního parku omrknout z blízka popisovaný vodopád, tak Tě rád povzbudím, abys šel a přesvědčil se, kým je Ježíš. Bůh říká „Proste, a bude vám dáno; hledejte a naleznete; tlučte a bude vám otevřeno.“ (Matoušovo evangelium 7,7) a pokud chcete doopravdy vědět, jak to s Bohem a Ježíšem je, tak ho vemte za slovo, otevřete bez předsudků Bibli a čtěte ji s prostou modlitbou „Bože, jsi-li, dej se mi, prosím, poznat“. A můžete začít třeba Janovým evangeliem, ze kterého jsem dnes citoval.

Komentáře jsou uzavřeny.