Spící agent aktivován

05.01.2014 | Tagy:

Je tomu týden, co mi večer začal zvonit mobil. Hovor začal přáním všeho nejlepšího k právě skončeným vánočním svátkům, ale nakonec se to trochu zvrtlo. Když jsem byl mladší, tak v televizi běžel seriál „Brutální Nikita“ a téměř v každém díle zazvonil telefon a z něj se ozvalo klíčové slovo znějící zhruba „Žozéfa“. Agentka Nikita byla aktivována.
Standa, bývalý spolubydlící, který volal, nepoužil žádné smluvené heslo, ale ptal se mne, zda bych nechtěl letos podniknout nějakou nezvyklou věc typu 100 kilometrová štreka okolo Brna nebo nějaký půlmaratón. Něco se ve mne začalo ozývat, jistá směsice tužeb – po dobré fyzické kondici, po dobrodružství i po tom přijmout a pokořit nějakou výzvu. Týden uběhl, setkali jsme se osobně, trošku se vyhecovali a motivovali a nakonec jsme si plácli. Zkusím zvednout svůj zadek od počítače a trénovat, abychom si na velikonoční sobotu změřili síly sami se sebou (a trošku i mezi sebou navzájem) při brněnském půlmaratonu. To je výzva pro mé pohodlí, lenost, mysl i tělo.
Už to budou pomalu čtyři roky, kdy jsem se rozhodl, že budu pravidelně běhat a zaběhnu svůj první půlmaratón v životě. Tenkrát jsem to kvůli zdraví vzdal a do minulého týdne jsem nepomyslel na to, že bych tento sen někdy oživil. Navíc jsem od té doby část svalů vyměnil za tuky a minulý rok jsem párkrát začal běhat, ale vydržel jsem to vždy maximálně třikrát. Doteď byla vytrvalost spíše slabší stránkou, ale kdo ví, třeba se to letos změní 🙂
Na internetu jsem našel desetitýdenní tréninkový plán, který mne děsí tím, že již v prvním týdnu je zařazen osmikilometrový běh. Naštěstí do startu půlmaratónu zbývá ještě 15 týdnů, takže mám měsíc na to se dostat trošku do formy, abych mohl zkusit (a přežít) tu desetitýdenní přípravu. Tři, dva, jedna… začínáme. Stando, díky za aktivaci.

Statistika týdne T-15:

  • čtvrtek – 15 minut – 2 km
  • neděle – 15 minut – 2,1 km
Komentáře jsou uzavřeny.