Nejbohatší muž v Babylóně

26.02.2017 | Tagy:

Obálka knihy Nejbohatší muž v BabylóněNa dně narozeninového balíčku jsem nalezl knihu Nejbohatší muž v Babylóně. Tato kniha vyšla poprvé v roce 1926 a napsal ji George S. Clason. Je to to sbírka příběhů situovaných do prostředí starověkého Babylóna. Příběhů o tom, jak nakládat s financemi. Takový úvod do finanční gramotnosti v kostce.

Kniha je to velmi útlá, a tak jsem ji přečetl ještě téhož dne. Hlavní myšlenka je, že část toho co vydělám (autor říká 10 procent), bych neměl utratit, ale měl bych investovat tak, aby mi to v budoucnu přineslo nějaký zisk. Prostě neutratit vše najednou, ale budovat si kousek po kousku finanční rezervu. Většina rad mi přišla docela samozřejmá, ale když vidím nárůst exekucí v naší zemi, uvědomuji si, že ne každý měl příležitost získat základní finanční dovednosti.

Četl jsem také nějaké knihy na téma peníze od Roberta Kiyosakiho a mnohé myšlenky jsou tam podobné. Tato kniha je lepší v tom, že je tenčí a s menším formátem. Takže tomu, kdo by si chtěl přečíst něco o financích pro začátečníky, bych doporučil začít touto. Forma je totiž čtivá a principy jsou předávány bez používání finančních pojmů, které mohou někoho odradit.

Chcete mít peníze? Pracujte, průběžně (a chytře) investujte a řiďte se radami zachycenými v babylónských příbězích 🙂 A přitom nezapomeňte, že peníze samotné nám štěstí nezajistí.

Komentáře jsou uzavřeny.