Tanečník nebo fotbalista?

03.10.2010 | Tagy: ,

Když bych viděl nadpis článku „tanečník nebo fotbalista“, řekl bych si, že někdo asi přemýšlí nad svou další kariérou, případně nad kariérou některého ze svých dětí… Nevím, co čekáš Ty, ale o sportu nebo chlapských věcech to skoro vůbec nebude. Ono tanečník nebo fotbalista jsou mimo jiné názvy dvou různých poloh při kojení, takže tento článek bude o kojení, ale nejen o něm 🙂
Díky Bohu má Hanka dostatek mléka, a tak Staník papá a roste, ale nebylo vše od začátku tak jednoduché. Přestože jsme stvořeni tak, že miminka dokáží sát mléko z prsu, ne vždy to jde úplně samo a je potřeba si nějak vypomoci. Nejdříve jsme museli používat kojící klobouček a pomalu jsme se smiřovali s tím, že s ním budeme kojit asi pořád. Nicméně jsme ještě občas zkoušeli Staníka nejdříve přiložit jen tak k prsu a kupodivu se to jednou zlomilo a on se naučil pít bez kloboučku. My už to chtěli vzdát, ale Bůh nám chtěl dát něco lepšího, a tak jsme jen žasli, že to najednou jde i takto naostro.
Byli jsme moc vděčni, ale zároveň s tím přišla jedna potíž, Staník uměl pít přímo z prsu jen v poloze fotbalisty. A ta má tu nevýhodu, že většinou je potřeba kojence naštelovat, ideálně s pomocí někoho dalšího. A taky je prostorově náročná, protože je dítě vedle matky, skoro až za matkou. Ale byli jsme rádi, že Staník pije bez kloboučku. Hanka občas zkoušela i polohu tanečníka, která eliminuje právě popsané těžkosti. Maminka si může dítě přiložit sama, dá se to zvládnout bez problému nejen doma, ale i v čekárně u lékaře nebo prostě kdekoli. Byl to boj, Staník pořád křičel a ne a ne se chytit, leda na fotbalistu… Hm, že by tím chtěl naznačit své budoucí sportovní preference? … Po nějakém čase jsme se začali pomalu smiřovali s tím, že kojení bude vždy docela fuška a že poloha fotbalisty je maximum, kterého dosáhneme… A opět ve chvíli, kdy jsme pomalu ztráceli naději na změnu a chuť to zkoušet, Bůh zasáhl a Staník se chytil i v poloze tanečníka a doteď takto pije jako duha. Hurá!
S Hankou jsme za tohle vše moc rádi a já přemýšlím, proč se často v životě chci spokojit s fotbalistou, když má Bůh připraveného tanečníka. Někdy nejsem s něčím spokojen, ale neodhodlám se podniknout nic pro to, aby se to zlepšilo. Bible říká: „Co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují.“ Kéž se nikdy nespokojím jen s tím, co vidím, co si dovedu představit a co bych mohl získat vlastní silou, ale usiluji vždy o to, co může dát jenom Bůh.

Komentáře jsou uzavřeny.