Bůh trefí do Kauflandu

02.03.2014 | Tagy:

Ve čtvrtek jsem vyrazil s dětmi autem na nákupy. Byl už podvečer, a tak venku byla skoro tma. Jak Staník správně poznamenal, tma byla i v autě. Během jízdy jsem vysvětloval dětem, že v autě je sice tma, ale že to nevadí, protože před autem je světlo. Je tam světlo, neboť auto má zapnuté světla a navíc jsou kolem silnice lampy. A díky tomu vidím na cestu. Nevím, zda je to upokojilo, nicméně já jsem za světla rád, nechtěl bych řídit potmě.
Vzpomněl jsem si v té chvíli na biblický verš, kde Ježíš říká: „Já jsem světlo světa; kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života.“. A tak jsem o tom dětem začal vyprávět. Ježíš v Bibli říká, že je světlo světa, ale to neznamená, že Ježíš je nějaká lampa nebo světlomet auta. Znamená to, že ukazuje to, co je skryto ve tmě a že taky pomáhá najít správnou cestu. Protože mi minulý týden Hanka s dětmi nachystali překvapení v podobě cesty za pokladem, tak jsem tu situaci využil jako ilustraci. Kdybychom tenkrát neměli mobil s baterkou, tak bych v lese nenašel zahrabané indície a nakonec bychom nevykopali poklad (mimochodem, čokoládové mince děti oceňují více než kdyby byly opravdové.) Světlo nám tehdy pomohlo najít správnou cestu. A s Ježíšem je to podobné, on nám taky pomáhá v životě nacházet správnou cestu.
Sotva jsem to dořekl, tak Staník ukázal, že dával bedlivý pozor a že o tom, co říkám, přemýšlí. Poznal jsem to, protože řekl něco v tomto smyslu: „On nám pomůže najít cestu do Kauflandu“ 🙂 Musel jsem se smát, protože takový závěr jsem nečekal. Ale Staník má samozřejmě pravdu, Bůh nám může pomáhat i v takových praktických věcech jako je hledání cesty. Třeba loni jsme vyrazili se Staníkem do lesa na borůvky. Vyrazili jsme do míst, kde jsme nikdy nebyli, takže jsem se modlil, aby nás Bůh dovedl na místo, kde rostou nějaké borůvky. A díky Bohu jsme našli super místo a domů jsme se vraceli nejen s unavenýma nohama, ale také s modrýma pusama, rukama a bandaskou borůvek. Bůh je prostě skvělý, že?
Jak jsem říkal, Staník má pravdu, Bůh nám pomáhá i v maličkostech a on dokáže trefit i do Kauflandu. Ještě lepší však je, že Bůh trefí nejen do Kauflandu, ale že nás může provázet po těch nejlepších životních cestách. Je jen na nás, zda mu to dovolíme.

Komentáře jsou uzavřeny.