Malé, ale šikovné…

19.07.2010 | Tagy:

Neteř má jedno pěkné tričko s nápisem „jsem malá, ale šikovná“… Myslím, že se dnes často honíme za věcmi, které jsou velké… chceme velký zážitek, v práci velký (nebo spíše vysoký) plat, mít velké auto atd… Ale často platí ono „i s malým kašpárkem lze zahrát velké divadlo“. Nevěříte?
Předloni jsme začali pokládat nové linoleum, bylo to už k večeru a zjistili jsme, že nemáme lepidlo, kterým bychom ho podlepili. Naštěstí (pro tu chvíli jsme to tak brali) žijeme v době, kdy různé super-, hyper- a jiné markety mají otevřeno i do noci, a tak jsme vyrazili… A protože jsme nebyli v hobby-marketu, ale v obyčejném super-, tak velkou plechovku lepidla neměli. Ale 16 malých tub chemoprenu ano 🙂 Myslím, že kdybychom vypadali trošku jinak, tak že pokladní burcuje policii, že tady někdo nakupuje suroviny na nějaký útok, ale protože vypadáme jak vypadáme, jen jsme působili poněkud výstředně… přece jen, kdo běžně kupuje 16 tub lepidla, když není právě v akci? Ale svůj účel splnilo i tak, lino drží dodnes a ještě pár tub zbylo.
Nebo minulý víkend jsme se vrátili z lesa s kyblíkem borůvek a dali jsme se do zavařování. A ejhle, šáhnu do skříně pro pytlík s kilovým balením cukru a on tam žádný nebyl. Jak již asi tušíte, cukr jsme někde vyštrachali a bude to mít něco do činění s čímsi maličkým… Ano, přesně tak, ještě ze svatby nám zbyla krabice malých cukříků ke kávě nebo čaji, přesně 4 gramy v jednom pytlíku… Víte, že stačí jen 125 pytlíčků a máte sladký nálev na devět malých sklenic borůvek a ještě vám zbude na několik dalších?
Takže tolik o malých věcech… Někdy si říkám, že mé schopnosti v nějaké oblasti jsou malé nebo skoro žádné. Nebo přemýšlím o tom, kdo jsem, abych se mohl pustit do něčeho velkého… Ale ono na velikosti nebo množství vlastně ani tolik nezáleží 🙂
A mimochodem, víte že Ježíš z pěti chlebů a dvou ryb nasytil obrovský zástup lidí a ještě zbylo?

Komentáře jsou uzavřeny.