Bojový robot

06.11.2014 | Tagy:

Cvak. Z otvoru mezi koly se vynořil maličký mikročip vybavený dvěma drobnými kolečky a miniaturním motorkem. Motorek okamžitě zabral, kolečka se roztočila a mikročip se začal posouvat vzhůru po vnějším povrchu bojového robota. Cesta byla plná nástrah, neboť povrch byl pokryt částečně blátem a sem tam nějakou rýhou. Neustále hrozilo, že se kolečka neudrží, nebo že motorek nedodá dostatečný výkon, ale nakonec se mikročip dostal do místa, jehož polohu měl v sobě zakódovanou. Do energetické jednotky, kde se okamžitě připojil k malému kablíku, ze kterého čerpal energii o velmi nízkém napětí. Po čase vysunul maličké montážní ramena a začal kousek po kousku přidávat jednotlivé součástky. S každou další součástkou se přestával podobat mikročipu, ale začal se více podobat malému bojovému robotu. S rostoucí velikostí potřeboval více a více energie. Stále byl propojen týmž malým kabelem jako na počátku, ale dodávaná energie průběžně nabývala na voltáži.

Čas od času se s rachocením otevřel kryt energetické jednotky a dovnitř se nasoukal jiný malý bojový robot. Rychle se připojil ke druhému kabelu a pomocí vysokonapěťového zdroje dobil svou energii. Pak zase vyjel ven a zapojil se do vřavy kolem. Za několik měsíců byl mikročip k nepoznání, už tu byl úplně nový bojový robot. Průběžně se odpojoval od napájecího kabelu a zkoušel své vlastní zdroje. Poté co vydržel pár hodin samostatně, vyrazil na svou první bojovou výpravu. Když se vrátil, nalezl napájecí kablík obsazený malým mikročipem vybaveným dvěma drobnými kolečky, a tak se poprvé v životě připojil k druhému, vysokonapěťovému napájecímu kabelu. Příval energie byl úžasný, ale náš malý robot věděl, že nebude trvat moc dlouho a kryt energetické jednotky už pro něj bude natrvalo uzavřen. Světem se pak bude muset protloukat sám.

Pokud byste chtěli takovéhoto robota, ale neumíte ho vyrobit, mám pro vás dvě zprávy – dobrou a špatnou. Ta dobrá je, že podle jisté teorie by vám mohl vzniknout sám od sebe třeba z nepořádku ve sklepě nebo garáži. Ta špatná je, že by to trvalo nějaký ten pátek. Zní to neuvěřitelně? Zdá se vám, že takový robot by byl spíše dílem špičkových vědců než dílem náhody? A víte, že klokan, jehož způsob rozmnožování mne inspiroval k tomuto příběhu, podle téže teorie také vznikl náhodou? Nebo by to mohlo být i jinak? Klokan ví.

Komentáře jsou uzavřeny.